2015-01-16 15:12:45

Alfas Gada dziesmas balsojumā izvirzījušies līderi


Vadībā izvirzās meiteņu siržu lauzēji, elegantais dziesminieks un atraktīvie liepājnieki

Pēc trīs dienām, kopš atklāts tautas balsojums par labākajām 2014.gada dziesmām t/p Alfa, līderos izvirzījušies jaunie Carnival Youth, romantiskais dziesminieks Dons, kā arī vienmēr atraktīvie liepājnieki Musiqq, liecina pirmie novērojumi. Balsojums tikko ir sācies, tādēļ cieši līdzās līderiem seko arī pārējie izpildītāji, solot spraigu cīņu līdz pat 22.februārim.

Alfa Gada dziesma ir vienīgā nominācija Mūzikas ierakstu balvā, kuru nosaka paši klausītāji, salīdzinājumā ar pārējām balvas nominācijām, kur uzvarētājus nosaka žūrija,” skaidro t/p Alfa vadītāja Liene Apine. „Balsojums Alfā notiek jau septīto gadu un šo gadu laikā izteikts līderis ir bijusi Prāta Vētra, kura Alfa Gada dziesma titulu ieguva pat trīs reizes, tādēļ jo īpaši interesanti būs redzēt, cik ļoti jaunā grupa ir spējusi iekarot klausītāju sirdis,” piebilst L.Apine.

Katru gadu desmitniekā iekļūst arī kāds jauns projekts. Šoreiz tie ir meiteņu siržu lauzēju grupa Carnival Youth ar singlu Never Have Enough un modernā grupa Rīgas Modes ar savu debijas singlu Rīgas Modes, kuras par klausītāju simpātijām cīnīsies ar pieredzējušākiem māksliniekiem, kuri Alfa Gada dziesmas topā ar citiem skaņdarbiem iekļuvuši arī iepriekšējos gados.

„Pagājušajā gadā par nominācijas Alfa Gada dziesmas pretendentiem tika nobalsots ar vairāk kā 120 tūkstoši balsošanas žetoniem. Ceram, ka šogad mūzikas mīļotāji būs vēl aktīvāki un iepriekšējā gada rezultāti izdosies pārspēt ar uzviju,” cerību pauž t/p Alfa vadītāja L.Apine.

Lai nobalsotu par Alfa Gada dziesmu, iepērkoties t/p Alfa katrs pircējs saņems žetonu, ar kuru varēs nobalsot par sev vēlamo dziesmu balsošanas stendos pie informācijas stenda vai Rimi kasēm. Par dziesmu nobalsot t/p Alfa varēs līdz 22.februāra plkst.22.00.

 

Alfa Gada dziesmas balsošanas rezultāti tiks paziņoti Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons 2014 noslēguma ceremonijā 24.februārī Latvijas Nacionālajā operā, kuru varēs vērot kanālā LNT un tiešraidē portālā Skaties.lv.

Balsojumam t/p Alfa par Gada labāko dziesmu šogad izvirzītas šādas dziesmas:

  1. Never Have Enough - Carnival Youth
  2. Pāriet bailes - Dons
  3. Mēs tiksimies gaisā - Instrumenti
  4. Nekas jau nebeidzas - Ivo Fomins
  5. 2 pasaules - Jānis Stībelis un Marta Ritova
  6. Zīmes pašiem jāatmin - Lauris Reiniks
  7. Frozen - Linda Leen
  8. Sekundes - Musiqq
  9. Lai kas arī nenotiktu - Raimonds Pauls, Emīls Balceris un Marta Ritova
  10. Rīgas Modes - Rīgas Modes

Iepriekš Alfa Gada dziesma titulu ieguva šādi izpildītāji un dziesmas: 2009.gadā Prāta Vētra ar dziesmu Ja tikai tu uz mani paskatītos; 2010.gadā Aisha ar dziesmu Lelle; 2011.gadā Prāta Vētra ar dziesmu Gara diena; 2012. gadā Musiqq ar dziesmu Angel in Disguise; 2013.gadā Prāta Vētra ar dziesmu Lantern; 2014.gadā Dons ar dziesmu Pēdējā vēstule.