2011-11-08 16:56:07

Sākas ierakstu iesniegšana vērtēšanai Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvai 2011


Jau 16 gadus Latvijas mūzikas ierakstu izdevēji, producenti, izplatītāji un mūziķi reizi gadā pulcējas, lai krāšņā ceremonijā pasniegtu balvas veiksmīgākajiem mūzikas ierakstiem pavadītajā gadā.  Arī šis gads nav izņēmums, un Latvijas mūzikas ierakstu izdevēju, producentu un izplatītāju apvienība LaMPA aicina mūzikas izdevniecības un neatkarīgos producentus līdz 9.decembrim reģistrēt savu dalību Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvai 2011.
Ierakstus var iesniegt gan personīgi LaMPA birojā Rīgā, Sēlpils ielā 2c, darba dienās no plkst 10.00-18.00, gan izmantojot interneta starpniecību. Tāpat kā iepriekšējos gadus, iesniedzot darbus, neatkarīgajiem producentiem jāiemaksā reģistrācijas maksa Ls 15 apmērā par katru iesniegto ierakstu katrā nominācijā. LaMPA biedriem reģistrācijas maksa netiek piemērota.

 

Darbus var iesniegt šādās nominācijās:

1.Labākais roka albums

2.Labākais pop albums

3.Labākais deju mūzikas albums

4.Labākā deju mūzikas dziesma

5.Labākais hiphop albums

6.Labākais šlāgermūzikas albums

7.Labākais kantrī  mūzikas albums

8.Labākais alternatīvās mūzikas albums

9.Labākais tautas mūzikas albums

10.Labākais akadēmiskās mūzikas albums

11.Labākais instrumentālās, filmu vai teātra mūzikas albums

12.Labākais mūzikas albums bērniem

13.Labākais mūzikas video klips

14.Labākais koncertieraksts video

15.Labākā  debija (mākslinieka  pirmais  publicētais ieraksts)

16.Labākā dziesma (visi žanri)*

 

Ierakstus iespējams iesniegt gan CD formātā, gan elektroniski, tos augšupielādējot uz LaMPA servera. Iesniedzot albumus, nepieciešamais kopiju skaits katrā nominācijā ir 22.gb., lai nodrošinātu iespēju ierakstu noklausīties visai vērtēšanas komisijai.

 

Ja vien iespējams, LaMPA aicina vērtēšanai iesniegt albumu oriģinālus, jo elektronisko versiju skaņas kvalitāte atšķiras, turklāt žūrijas locekļiem nebūs iespējas novērtēt dizainu, kas ir būtisks faktors vērtēšanā.

 

Iesniegtos ierakstus vērtēs neatkarīga vērtēšanas komisija, kurā aicināti vairāk nekā 50 mūzikas žurnālisti, kritiķi, radio un TV darbinieki, mūziķi, skaņu režisori un citi ar mūziku saistīti cilvēki, kuri savu viedokli par ierakstiem, kas papildinājuši Latvijas mūzikas tirgu 2011 gadā, izteiks, aizklāti balsojot.

 

Kā katru gadu, paralēli augstāk minētajām nominācijām, tiks pasniegta arī jau tradicionālā balva par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā, kā arī, apkopojot Latvijas Izpildītāju un Producentu apvienības (LaIPA) apkopotos datus, tiks noteikts radiostacijās visatskaņotākais un arī gada visklausītākais ieraksts jeb Radiohits.

 

Balvu  pasniegšanas ceremonija notiks 2011.gada 28.februārī Latvijas Nacionālajā operā.

 

LaMPA aicina visus producentus reģistrēties dalībai un laicīgi iesniegt visus darbus, kas izdoti līdz 2011. gada 9. decembim (ieskaitot).

*Saskaņā ar Gada balvas 2011 nolikumu, gadījumā, ja nominācijā tiek iesniegts mazāk par 3 ierakstiem, tā tiek slēgta līdz nākamajam gadam, vai, ja tas iespējams, tiek apvienota ar citu līdzīga žanra nomināciju. Ja nominācijā "Labākais deju mūzikas albums" tiek savākts nepieciešamais albumu skaits, lai nominācija varētu notikt, nominācija "Labākā dziesma" tiek anulēta un tai iesniegtās dziesmas tiek pievienotas nominācijai "Labākā dziesma".