2012-02-23 12:49:19

„Latvijas mūzikas ierakstu gada balvā 2011” nominācijai „Gada radiohits” izvirzīti Lauris Reiniks, Musiqq, Andris Ērglis un Prāta Vētra.


Šogad par piecām visspēlētākajām pašmāju dziesmām Latvijas radiostacijās izvirzījušās Laura Reinika izpildītā dziesma „Es skrienu”, Musiqq ar singlu „Dzīve izdodas”, Laura Reinika „Banjo Laura” latviskā versijā  -  „Labāk vēl neaizmiedz”, kā grupas Prāta Vētra dziesma „Gara diena” un Andra Ērgļa izpildītā „Izvēlies”.

Gada radiohits jau vairākus gadus tiek noteikts pēc  Latvijas izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) datiem. LaIPA ir starptautiski atzīta organizācija, kurā izpildītāji un fonogrammu producenti ir apvienojušies, lai kolektīvi administrētu savas tiesības - iekasētu atlīdzību par mūzikas izmantošanu, sadalītu un izmaksātu to Latvijas un ārvalstu tiesību īpašniekiem. LaIPA ir arīdzan viens no Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvas līdzfinansētājiem.

Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balva 2011 notiks 28. februārī, Latvijas Nacionālajā operā. Ceremonijā gaidāmi dažādi pārsteigumi no pašmāju māksliniekiem un viesmāksliniekiem – uzstāsies  Raimonds Pauls, Zigmars Liepiņš, grupa Astro’n’out, Nikolajs Puzikovs un Evija Sloka , Lauris Reiniks, Linda Leen un Goran Gora, Olga Rajecka, Marija Naumova, grupas The Sound Poets, Dzelzs Vilks, Da Gamba, The WoW u.c. Pasākumu vadīs Andris Freidenfelds jeb Fredis. Īpašo viesu godā – grupa Ewert and The Two Dragons no Igaunijas.

Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvu organizē kompānija Micrec PM un Latvijas skaņu producentu, izdevēju un izplatītāju apvienība LaMPA sadarbībā ar Latvijas izpildītāju un producentu apvienību LaIPA. Pasākumu atbalsta  tirdzniecības parks Alfa, Smscredit.lv, Čili pica.