2015-02-09 15:30:07

Šogad Zelta Mikrofons ceremonija būs skatāma kanālos LNT, Kanālā 2, TVPlay un Skaties.lv


Šogad 24. februārī uz Latvijas Nacionālās operas skatuves tiks pasniegtas Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons statuetes veiksmīgākajiem mūzikas ierakstiem, dziesmām vai klipiem 20 kategorijās. Krāšņo ceremoniju vadīs Andris Freidenfelds, to apmeklēs visi nominanti, žūrijas pārstāvji un atbalstītāji, bet ikviens Latvijā radītās mūzikas cienītājs svinīgo ceremoniju varēs skatīties 21:10 kanālā LNT un no 19:30 tiešraidē Kanālā 2, portālos TVPlay un Skaties.lv.

Šogad Mūzikas ierakstu gada balvas ceremonija notiks jau 19 reizi, un notikumu jo īpaši gaida LaMPA valdes priekšsēdētāja, Zelta Mikrofona producente Elita Mīlgrāve: „Līdz Zelta Mikrofona ceremonijai atlicis mazāk kā mēnesis un ik dienu pieaug patīkamais satraukums. Arī šogad, strādājot kopā ar TV režisori Ditu Torsteri un scenogrāfu Kristapu Skulti, vēlamies radīt atmiņā paliekošu notikumu. Šobrīd ir pats interesantākais plānošanas laiks – esam izvēlējušies priekšnesumus un balvu pasniedzējus, gatavojam scenāriju, scenogrāfiju un radoši strādājam, lai Zelta Mikrofons 2014 ceremonija būtu aizraujoša gan klātesošajiem, gan skatītājiem.”

 

Nomināciju līderis

Pagājušā gada Zelta Mikrofona saņemto balvu līderis Dons arī šogad nominēts 5 kategorijās – kategorijās Labākais videoklips un Labākā dziesma iekļuvušas pat divas mūziķa dziesmas. Instrumenti izvirzīti četrām balvu kategorijām – tajā skaitā iekļuvuši arī šī gada jaunizveidotajā kategorijā Labākais indie albums. Šajā kategorijā ar pieredzes bagātajiem mūziķiem sacenšas 2014. gada spilgtākie debitanti – grupa Carnival Youth. Jaunā un daudzsološā grupa pretendē uz Zelta Mikrofona balvu 5 kategorijās.

 

Toms Jurjevs, 4finance izpilddirektors: „Mūzikas ierakstu gada balva ir viens no centrālajiem gada notikumiem latviešu mūzikas dzīvē, un 4finance zīmolam SMScredit.lv ir patiess prieks jau trešo gadu būt par šī pasākuma ģenerālsponsoru. Mūzikas tradīcijas Latvijā ir senas un priecē, ka vairums latviešu mūziķu pašlaik sniedz pasaules klases izpildījumu. Lai gan balva nav pašmērķis, tomēr novēlu, lai saņemtā atzinība iedvesmo vēl augstākiem sasniegumiem.”

 

Balva par mūža ieguldījumu

24. februārī uz Latvijas Nacionālās operas skatuves par mūža ieguldījumu tiks godināti arī divi izcili Latvijas Jāņi – izcilais tenors Jānis Sproģis un dzejnieks Jānis Peters. J.Sproģis ir viens no retajiem Latvijas dziedoņiem, kurš bijis ar tik plašu darbības amplitūdu. Viņam ir daudz nevainojumu ieskaņojumu ar kamermūziku un operu ārijām, kā arī estrādes dziesmām. J.Sproģis ir piedzīvojis gan grūtāku brīdi, piemēram, izsūtījumu uz Sibīriju, gan pozitīvām emocijām un lepnuma piepildījuma momentu, dzirdot skaļas ovācijas pasaulslavenās koncertzālēs. Savukārt J.Peters ir dziesmu autors vairāk nekā 1000 dziesmām. To vidū teātra un kino mūzika, kora dziesmas, tās skan kā Dziesmusvētkos, tā pie svinību galda, tiek atskaņotas koncertos un ir iemūžinātas neskaitāmos ierakstu albumos.

 

Skatieties tiešraidi arī internetā!

Gaidot apbalvošanas ceremoniju, video portālā TVPlay ir izveidota īpaša sadaļa Zelta Mikrofons, kurā ir pieejami video ar spilgtu mākslinieku priekšnesumiem no Gada balvas pirmsākumiem. TVPlay šogad pievienojas ziņu un izklaides portāls skaties.lv un abas interneta vietnes piedāvās tiešraidē sekot līdzi Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons svinīgajai apbalvošanas ceremonijai!

Īpašās video dienasgrāmatas

Vietā atgādināt, ka Kanālā 2 no 12. februāra līdz pat 26. februārim darba dienās 19:50 ikviens var baudīt Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons 2014 dienasgrāmatas. Šo pārraidi vadīs Kanāla 2 realitātes šova TV Zvaigzne uzvarētājs Dzintars Neimanis. Vēsturiski atskati, intervijas, ekspertu komentāri un dažādi pārsteigumi – ieskatieties Kanālā 2!

 

Mūzikas ierakstu gada balvu Zelta Mikrofons organizē Latvijas skaņu producentu, izdevēju un izplatītāju apvienība (LaMPA) sadarbībā ar Latvijas Izpildītāju un producentu apvienību (LaIPA) un Latvijas Republikas Kultūras ministriju. Atbalsta tirdzniecības parks Alfa. Ģenerālsponsors – SMScredit.lv

 

Mūzikas ierakstu gada balva Zelta Mikrofons 24. februārī 21:10 LNT, no 19:30 tiešraide Kanālā 2 TVPlay un Skaties.lv! Atkārtojums būs skatāms 25.februārī 10:45 Kanālā 2!